13 Haziran 2013 Perşembe

İşe Giriş İçin Sağlık Raporunu Nereden ve Nasıl Alabilirim


İstanbul'da sağlık raporu veren hastaneler


İşe giriş için sağlık raporu nasıl alınır?

İşe Giriş İçin Sağlık Raporunu Nereden ve Nasıl Alabilirim

kurumsal bir firmada işe girmek için sağlık raporuna ihtiyacınız var ise bu şartı sağlamaları en mühim olanı
 işe giriş için gerekli doktor raporu
Özellikle kurumsal firmalarda ve devlet kurumlarında işe başlamadan önce işgörenlerden/işçilerden adli sicil kaydı, nüfus cüzdanı sureti,sağlık raporu ve ikametgah ilmuhaberi gibi sayıca ona yakın belgeyi hazırlaması istenir. Bu belgeler içinde elde edilmesi en uzun süreni sağlık raporudur. Yakın zamana kadar aile hekiminizden ya da bir verem savaş dispanserinden kısa sürede sağlık raporu alınabiliyorken, yeni çıkan yasa uyarınca aile hekiminin sağlık raporu vermesi yasaklanmıştır. Yani artık rapor almak için sağlık ocaklarının kapısını aşındırmak sadece bir zaman kaybı. Ayrıca aile hekiminize bu konuda ısrar etmeyin. Sağlık raporu ancak tam teşekküllü devlet ya da özel hastanelerden ve sağlık bakanlığının onay verdiği bazı kurumlardan alınabilir. Özel hastanelerden alacağınız sağlık raporları biraz tuzlu olabilir. ancak özel hastaneye rapor için başvurmadan önce tam teşekküllü olup olmadığını sorun soruşturun. Özellikle

 Aynı durum iş değiştirecekler için de geçerli. Eğer işinizi değiştirecekseniz yine tüm temel sağlık hizmetlerini verebilen bir özel hastane seçmelisiniz. Özel hastanelerin avantajı çalışanlar için normal mesai saatleri dışında da hizmet verebilmeleri. Eğer işe giriş için gerekli doktor raporunu özel bir hastaneden alacaksanız, akşam saat 6 dan sonra bu hizmeti verip vermediklerini sorun.Şimdi lafı fazla uzatmadan İstanbul Avrupa Yakasında işe giriş için sağlık raporu veren devlet hastanelerinden bazılarını ve şartlarını sıralayalım:

Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi:
Buradan sağlık raporu alabilmek için sabah 8:00'de hastanede olmanız gerekiyor. Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi günde sadece 80 kişiye sağlık raporu verebiliyor. Bu sebepten erkenden hastanede olmanız tavsiye edilir. Vezneye bu yazının yazıldığı tarih itibariyle 15.50 TL ödeyip eğer özel bir tetkik yapılmayacaksa en geç bir saat içinde sağlık raporunuzu alabiliyorsunuz.

İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Samatya Merkez Polikliniği:
Dahiliye 2 bölümüne işe giriş için sağlık raporu almak istiyorum diye başvuruyorsunuz. Hastanenin talep ettiği ücret 45 TL civarında ve raporu 4 gün sonra veriyor.

HASEKİ Eğitim ve Araştırma Hastanesi:
HASEKİ'ye işe giriş için sağlık raporu almak istiyorum diye başvuruyorsunuz. başvuru formunu doldurup gün alıyorsunuz. HASEKİ Hastanesi sağlık raporu için 80 TL civarında bir ücret talep ediyor.

Tüm bunlar haricinde özel hastanelerde SGK'nız varsa 50 TL SGK'nız yoksa 90 TL karşılığı rapor alınabilir. Tabi bu fiyatlar hastaneye göre değişebilir.
3 yorum:

Adsız dedi ki...

Çok teşekkürler. Verdiğiniz bilgiler gerçekten yararlı oldu. Bir bilgide ben vereyim Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma hastanesinde rapor ücreti 122TL. En iyisi özel hastanelerden rapor almak.

kadir kahraman dedi ki...

Bağcılar Eğitim araştırmada iş için sağlık raporu şuan ; 50 TL ve günde 50 hasta kabul ediyorlar.O yuzden sabah erken gidip sıra almalısınız..

Adsız dedi ki...

İş başvurusu yaptım güc bela da olsa kabul edildim ama işe başlamak için sağlık raporu istiyorlar tamam sorun yok da işe başlamak için sağlık raporunu ille de hastanelerden almak çok saçma. Sağlık ocağındaki doktor doktor değil mi? Basit bir masa başı işe giricem diye tam teşekküllü hastaneden neden rapor alıyorum? Sanki helikopter kullanıcam.